Hakkımızda

FiFarm Tarım Gıda Danışmanlık Makine San. Tic. Ltd. Şti. Çukurova Üniversitesi Tekno Kent bünyesinde % 100 Türk sermayesi ile 2020 yılında kurulan genç ve dinamik bir şirkettir. Şirketimizin kuruluş amacı Türk Tarımına katma değer sağlayacak ürünleri arz ve talep dengesini de gözeterek üretmek, işlemek ve mekanizasyon uygulamaları için gerekli olan yenilikçi prototipler tasarlayarak imal etmektir. Şirket bir taraftan taleplere uygun bitkisel üretim çalışmaları yaparken bir taraftan da bu ürünlerin işlenmesi, paketlenmesi ve tanıtımı gibi çalışmalarını da yapmaktadır.

Şirketin kuruluş fikri, Türkiye için yeni ancak geçmişi antik çağlara kadar dayanan Chufa’nın  (Cyperus Esculentus;Tiger Nut) üretim alanlarının genişlemesini sağlamak amacıyla bir Chufa hasat makinası prototipi tasarlama ile başladı. Geriye dönüp baktığımızda artık hasatlarımızı imal ettiğimiz kendi makinamızla yapıyor ve Türkiye'de üretimini yaptığımız Chufa yumrularını toptan ve perakende olarak tedarik eden tek firma olma gururunu yaşıyoruz.

Kısa bir süre içinde bu amaçların büyük bir çoğunluğunu gerçekleştirip, farklı ürün gruplarında da (Soya, pikan cevizi, susam, hurma…..) yeni atılımlar yapma fırsatı bulmuş olmak bizi gelecekle ilgili umutlandırmaktadır.

Her türlü tarımsal faaliyette karşılaşılan mekanizasyon sorunlarınızı çözmek, güvenilir bir adres olmak için çalışmalarımız, araştırmalarımız ve uygulamalarımız Adana da hız kesmeden devam edecektir. Sürekli yenilenen web sitemizde ürünlerimizle ilgili Türkiye ve Dünyadaki gelişmeleri, akademik yayınları da takip etme imkanı bulabilirsiniz.

İletişim

Balcalı Mah. Çukurova Üniv. Balcalı Kampüsü Blv. Teknokent A No:19 /B1 SARIÇAM/ ADANA

0532 134 52 57

info@fifarmtr.com fifarmtr@gmail.com

whatsapp