Chufa Yumruları Hakkında İnanılmaz Gerçekler

 

 1. Sarı renkte olan çeşitler daha fazla süt üretir ve daha fazla proteine ​​sahiptir. Ayrıca, daha az yağ ve daha az antinutrient içerir.
 2. İçeriği zengin süper besinler arasındadır (B, C ve E vitaminleri, çözünmeyen lif, demir, potasyum, proteinler, doğal şekerler, çinko, magnezyum, kalsiyum, fosfor vb. )
 3. Katalaz, lipaz ve amilaz gibi sindirime yardımcı olan enzimler içerir ve genellikle kabızlık, hazımsızlık, şişkinlik ve ishal olanlara önerilir.
 4. Yumrularındaki magnezyum varlığı, diş çürümesine ve osteoporoza karşı mücadelede, adet sorunlarının önlenmesinde ve stabil bir vücut pH'ının korunmasında yardımcı olur.
 5. Yumrularındaki yüksek miktarda potasyum nedeniyle, kalp ve kan basıncının aktivitelerini kontrol etmeye yardımcı olur. İnsan hücrelerinin ve hayati organların düzgün çalışması için vücuttaki elektrolit dengesi için de gereklidir.
 6. Yumrular, lif bakımından çok yüksek olduğu için kilo vermek isteyenler için idealdir, daha uzun süre daha dolgun hissetmenizi sağlar ve daha düşük kalori alımına neden olur.
 7. Midede çözünmeyen lif, kan şekerinin düzenlenmesi için diyabet hastalarına tavsiye edilir. Yüksek lif içeriği nedeniyle, kaplan somunları kabızlığı önlemeye yardımcı olur. Sadece geceleri biraz su ile bir iki avuç veya yenmesi tavsiye edilir.
 8. Dirençli nişasta prebiyotik adı verilen bir lifin en yüksek gıda kaynaklarından biridir. Dirençli nişasta, sindirim sistemindeki iyi bakterileri besler. Sonunda diyabet ve obeziteyi önlemede güçlü bir bileşen olarak kabul edilmektedir.
 9. Diğer yumrulu bitkilere göre daha yüksek protein, lipit ve karbonhidrat içeriğine sahiptir. Karbonhidrat esas olarak nişasta ve liftir.
 10. Yüksek demir içeriğinden dolayı, normalde demiri düşük olan vegan diyetine dahil edilmesi tavsiye edilmektedir.
 11. Tigernut, hem erkek hem de kadınlarda libido için çok iyi bir afrodizyaktır. Cinsel sağlık, arter ve kalp sağlığı için de iyi olan arginin açısından zengindir. Arginin ayrıca diyabetiklerde çok ihtiyaç duyulan insülinin serbest kalmasına yardımcı olur, böylece kan şekerini kontrol eder.
 12. Kaplan somunu çok sağlıklı yağ içerir.
 13. Yüksek E vitamini içeriği nedeniyle, cilt hücrelerinin yaşlanmasını yavaşlatmaya yardımcı olmak için kozmetik bir ürün olarak kullanılır.
 14. Antioksidanlar, antibakteriyel ve antispazmodik olarak yüksektir.
 15. Çoğu bitki gibi kaplan kuruyemişleri, ıslatma ve kızartma ile azaltılabilen anti-besin maddeleri ve fitokimyasallar içerir.
 16. Yumrularındakifitokimyasallar insanlar için en faydalıdır, antimikrobiyal, analjezik, antispazmodik, antibakteriyel ve antienflamatuar özelliklere sahiptirler.
 17. Fındık alerjisi olanlar için idealdir, çünkü bir fındık değildir.
 18. Kuruyemişlerinde alerjiler nadirdir.
 19. Tigernut, Paleo diyetine, keto diyetine ve diyabetik diyete uyar.
 20. Kolit ve çölyak hastaları için iyidir.
 21. Doğal tatlılıkları nedeniyle, şeker veya diğer tatlılar için bu yumruların kullanılmasıyla halledilebilir.
 22. Kuru kaplan kuruyemiş olduğu gibi yenebilir ama çok chewy olacaktır. Rehidrate ve gevrek hale getirmek için 12-24 saat suda bekletin.
 23. Haşlanarak veya öğütülerek balık ya da hindi yemi olarak kullanılır.http://www.thepretendchef.com/tiger-nuts-30-amazing-facts/

İletişim

Balcalı Mah. Çukurova Üniv. Balcalı Kampüsü Blv. Teknokent A No:19 /B1 SARIÇAM/ ADANA

0532 134 52 57

info@fifarmtr.com fifarmtr@gmail.com

whatsapp